|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Usage: | Laptop, Switching, Mobile Phone, Game Player, Digital Camera, Phone, Display |
| Output Type: | DC |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency



| Product Name | 112W Type-C(PD) Power Charger Laptop |
| Input | 100-240V,50-60Hz |
| Output Type-C PD | DC 5V/9V/12V/15V-3A;20V-5A |
| Output USB-A | 5V-2.4A(Max) |
| Output power | 112W Max |
| Certificate | RoHS CB FCC UL CE |
| Aging Test | 100% |
| Product Size | 62*58*32mm |
| Material | ABS&PC |
| Operating Temperature | -10ºC ~ 40ºC,Full load, Normal operation |
| Short Circuit Protection | Shall be protected when any output operation in circuit short condition, Over load |
| Over Current Protection | Yes |
| Over Voltage Protection | Yes |
| Warranty | Two years |





