|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Usage: | Laptop, Switching, Mobile Phone, Game Player, Digital Camera, Phone, Display |
| Output Type: | AC or DC |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Product parameters:
| Product Name | 65W Fast Charger |
| Input | 100-240V~50/60Hz 1.5A |
| Output | USB-A: 5V/3A,9V/3A,12V/2.5A,20V/1.5A(30W Max) C1/C2: 5V/3A,9V/3A,12V/3A,15V/3A,20V/3.25A(65W Max) C1+C2: 45W+20W, C1+A:45W+18W C2+A:12W+12W C1+C2+A: 45W+8.5W+8.5W |
| Output power | 65W Max |
| Aging Test | 100% |
| Product Size | 75*46*31mm |
| Material | PC |
| Operating Temperature | -10ºC - 40ºC,Full load, Normal operation |
| Short Circuit Protection | Shall be protected when any output operation in circuit short condition, Over load |
| Over Current Protection | Yes |
| Over Voltage Protection | Yes |
| Warranty | Two years |









Warm Tips:
If you don't find the exact product which you need from our website,feel free to contact us directly,we have a professional technical team and service team,we have ability to customize your products according to your requirements!