|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Usage: | Laptop, Switching, Mobile Phone, Game Player, Digital Camera, Phone, Display |
| Output Type: | DC |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Products Show:

Products Size:
Reference Packaging (customized separately) :
Product parameters:
| Product Name | 77W Type-C(PD) Power Charger Laptop |
| Input | 100-240V,50-60Hz |
| Output Type-C PD | DC5V/9V/12V/15V-3A;20V-3.5A(automatically adjusts the output voltage and current according to the needs of the equipment used) |
| Output USB-A | 5V-2.4A(Max) |
| Output power | 77W Max |
| Certificate | RoHS CB FCC UL CE |
| Aging Test | 100% |
| Product Size | 57*57*32mm |
| Material | ABS&PC |
| Operating Temperature | -10ºC - 40ºC,Full load, Normal operation |
| Short Circuit Protection | Shall be protected when any output operation in circuit short condition, Over load |
| Over Current Protection | Yes |
| Over Voltage Protection | Yes |
| Warranty | Two years |