China Factory CE White EU Type-C Fast Charging Plug Power Supply Battery Adapter with 112W Pd and 5V2.4A USB
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Usage: | Laptop, Switching, Mobile Phone, Game Player, Digital Camera, Phone, Display |
| Output Type: | DC |
Secured Trading Service
Diamond Member Since 2024
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Fast Delivery
Quality Assurance
100% Finished Products Inspection
Production Process Visualization
The supplier can deliver the goods within 30 days
The supplier provides quality assurance
The supplier inspects 100% of finished products.
You can check the supplier's production workflow chart or main facilities in the Audit Report
Sign In to see all verified strength labels (17)
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- JML-X1505BEPT-200500E008
- Certification
- TUV, RoHS, CCC, UL FCC CE CB
- Color
- White
- Type
- ODM
- Connection
- Plug In
- Input
- 100-240V, 50-60Hz
- Output Type-C Pd
- DC5V/9V/12V/15V-3A;20V-5A
- Output USB-a
- 5V-2.4A(Max)
- Output Power
- 112W Max
- Aging Test
- 100%
- Material
- ABS&PC
- Protection
- SCP, Ovp, Ocp, Otp
- Warranty
- Two Years
- Transport Package
- Carton Box
- Specification
- 62*58*32mm
- Origin
- China
- HS Code
- 8504401990
- Production Capacity
- 50000 Pieces/Year
Product Description
- Pocket sized, lightweight, durable
- Universal AC input/Full range(up to 264Vac)
- Small Size:62*58*32mm
- Operating Temperature: -10ºC to 40ºC,Full load, Normal operation
- Protection: Short Circuit/Over Current/Overshoot
- High efficiency
- 100% full load burn-in test
- Meet RoHS CB FCC UL CE Approved
- At 25ºC,in full load,the life will more than 20,000 hours
- Two years warranty
Products Show:






Product parameters:
| Product Name | 112W Type-C(PD) Power Charger Laptop |
| Input | 100-240V,50-60Hz |
Output Type-C PD |
DC5V/9V/12V/15V-3A;20V-5A |
| Output USB-A | 5V-2.4A(Max) |
| Output power | 112W Max |
| Certificate | RoHS CB FCC UL CE |
| Aging Test | 100% |
| Product Size | 62*58*32mm |
| Material | ABS&PC |
| Operating Temperature | -10ºC - 40ºC,Full load, Normal operation |
| Short Circuit Protection | Shall be protected when any output operation in circuit short condition, Over load |
| Over Current Protection | Yes |
| Over Voltage Protection | Yes |
| Warranty | Two years |







Production Workflow Chart
Welcome to visit our factory!


Warm Tips:
If you don't find the exact product which you need from our website,feel free to contact us directly,we have a professional technical team and service team,we have ability to customize your products according to your requirements!
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
More
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Battery Charger
- China Factory CE White EU Type-C Fast Charging Plug Power Supply Battery Adapter with 112W Pd and 5V2.4A USB
Related Categories
Hot Searches
More