|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Compatible Brand: | iPhone Nokia Motorola LG Samsung Xiaomi Huawei |
| Type: | Portable |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Products Show: Discover our products in a dedicated showcase, highlighting design and innovation.


Plug Optional: Customize your experience with a variety of plug options to suit your needs.

Product Parameters: Dive into the specific configurations and specifications of our product to understand its capabilities.
| Product Name | Europe Small USB 5V2A 10W Adapter |
| Input Voltage | 100-240V 50/60Hz |
| DC Voltage | 5V |
| Rate Current | 2A |
| Rate Power | 10W |
| Certificate | CE RoHS CB |
| Aging Test | 100% |
| Short Circuit Protection | Shall be protected when any output operation in circuit short condition, Over load |
| Over Current Protection | Yes |
| Over Voltage Protection | Yes |
| Operating Temperature | -10ºC - 40ºC,Full load, Normal operation |
| DC output | Single USB type |
| Product Size | 60*38*22mm |
| Material | ABS&PC |
| Warranty | Two years |









Warm Tips:
If you don't find the exact product which you need from our website,feel free to contact us directly,we have a professional technical team and service team,we have ability to customize your products according to your requirements!